2022’nin En Trend Medikal Estetik Cihazları

Yaz geliyor ve bölgesel incelme uygulamaları ile en son trendleri araştıranların sayısı her dakika artmaya devam ediyor. Bu anlamda eğitimlerden vakit bulmuşken ilk olarak vücut şekillendirme ve selülit tedavisi uygulamalarına yön veren son trendlerden bahsetmek istedim.

Bölgesel incelme uygulamalarına ne zaman başlamalı?

Vücut şekillendirme cihazları genelde haftada 1 toplamda 4 seans olacak şekilde programlanmıştır. Tabikî tek seanslık ya da hızlı protokolleri olan haftada 2 kez uygulanan cihazlar da var. Sonuçlar ise işlemlerden yaklaşık 1 ay sonra gözlemlenmeye başlayıp 3 aya kadar devam edebiliyor. Bu demek oluyor ki bölgesel yağlanmanız ve fazlalıklarınız var ise bu dönem artık başlamanız lazım.

En iyi bölgesel incelme ya da selülit cihazı hangisi?

Aslına bakacak olursanız tek bir cihaz ile mükemmel vücuda kavuşmak mümkün değil. Hatta sadece cihazlar ile de bunu sağlamanız zaten imkânsız. Cihazlar destekleyici uygulamalar olarak zorunlu ama sadece cihazla da bu olmuyor. Spor, beslenme, su tüketimi, alışkanlıklar bunların hepsi birbirini etkileyen faktörler. Bu yüzden en iyi cihazı değil sizin için doğru uygulamayı bulmanız daha önemli. Bu yüzden sizin vücut tipinize sizin yaşam standartlarınıza en etkili cihazı bulmanıza yardımcı oluyoruz. Nasıl mı? Kişiye özel Medikal Estetik Danışmanlığı yaparak. Bilgi almak için …

Selülit Tedavisi Trendleri 2022

Selülit giderme uygulamaları kendi içlerinde gruplara ayrılıyorlar. Selülit kremleri, Profesyonel selülit cihazları, Salon tipi selülit cihazları. Daha sonuç odaklı ve popüler uygulamalar aradığınızı düşündüğüm için krem ve salon tipi cihazları anlatmayacağım.

BTL Emtone

Monopolar radyofrekans ve şok dalgalarını eş zamanlı olarak kullanan ilk sistem olma özelliğini taşıyor. FDA Amerika sağlık örgütü tarafından selülit tedavisinde kullanıldığına dair onayı var. Genel olarak haftada 1 toplam 4 seans yapılması öneriliyor.

Emtone ile ilgili önceden çekmiş olduğum videolara buradan ulaşabilirsiniz

BodyFX

INMODE cihazının çıkartmış olduğu yeni protokol ve Amerika’da neredeyse Emtone kadar popüler. Bu cihaz da FDA den selülit giderme onayına sahip. Bazı klinik çalışmalarda hastaların selülitlerinde %68 azalma gözlemlenmiş. Selülit azaltmada 8 haftalık uygulama programı önerildiği için vade biraz uzun gelebilir.

Bu iki teknoloji Selülit tedavisinde 2022 nin en çok konuşulan ve ödül alanları.

Selülit tedavisi ile ilgili sorularınız olursa yazabilirsiniz.

Bölgesel İncelme Trendleri 2022

Emsculpt NEO

Yüksek yoğunluklu odaklanmış manyetik alan ile radyofrekans teknolojisini birlikte kullanan yeni teknoloji şuanki klinik verilere göre en fazla yağ azaltımı sağlayan sistem olarak yerini koruyor. İki teknolojinin birlikte kullanılmasının avantajı sayesinde yağ azaltımı yaparken aynı anda kas çalıştırmayı da hedefleyen cihaz yine Amerika Sağlık Örgütü FDA taradından onaylı ve 50 den fazla klinik çalışmasına sahip. Bölgesel incelme trendlerinde şu an tüm dünyada trend diyebilirim.

Coolsculpting

Yıllardır kullanılan ve şu ana kadar dünyada en fazla vücut şekillendirme hastasının yapıldığı FDA onaylı soğuk lipoliz uygulaması. Avantajları olduğu gibi dez avantajlarıda var hangi kişiler Coolsculpting tercih etmeli ya da dikkat edilmesi gerekenler ne diye düşünüyorsanız videomu izleyebilirsiniz. Yağ azaltma konusunda son derece etkili olan bu sistem hala tüm dünyada popüler.

Ultrashpe Power

Karın kalça ve uyluktaki derin yağları parçalamak için odaklanmış ultrason enerjisini ultrasonik kavitasyon olarak kullanır. Doğru hasta doğru uygulama ile yağ azaltmada en etkili uygulamalardan birisidir. 2022 trendlerinde hala yerini korumaktadır.

Vanquish ME

Derin yağ dokuda etkili ve cilde temas etmeyen tek selektif radyofrekans sistemidir. Diyetisyenlerin en sevdiği sistem olarak geçer. Çünkü nekadar kilolu iseniz cihaz o kadar iyi sonuç veriyor. Amaç yağ azaltmak ve basen eritmek ise bence en iyi tercihlerden birisi diyebilirim.

Bu teknoloji ile ilgili çektiğim videoma buradan ulaşabilirsiniz

Yine bölgesel incelme ile ilgili cihazlar hakkında sorularınız olursa yazabilirsiniz. 2022’nin diğer trend cihazları ile ilgili yazıları takip etmek istiyorsanız abone olmayı unutmayın. Sağlıkla Kalın …

Onur Özbulut